Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Zbierali sme prvosienku jarnú

IMG 20180419 144350

 

Keďže slnko už láka skôr von na prechádzku, než na sedenie v knižnici pri knihe, rozhodnutie vyjsť do prírody s knihou v ruke sa javí ako ideálne riešenie. Presne to urobili vo štvrtok 19. apríla malí knihovníci. S atlasom liečivých rastlín a návodmi a  receptami  na ich využitie od Marie Trebenovej sa deti s tetou knihovníčkou a pani vychovávateľkou vybrali zbierať práve kvitnúcu voňavú prvosienku jarnú. Tú poznáme aj pod zľudoveným názvom Peterkľúč.

Revízia komínov

kominar

 

 

V našej obci sa počas nesledujúcich mesiacov bude vykonávať kontrola a čistenie komínových telies. Kontrola bude prebiehať v pracovných dňoch/ po - piatok/ v čase od od 8:00 - 16:00 hod. Revíziu zabezpečí firma Kominárstvo HAKES - Jozef Cvikel , Čadca Hurbanova 2236/49. Kontrola a čistenie komínových telies je spoplatnená sumou 10€.

Deň zeme 2018

30594510 1521870154786615 99087605643083776 n

Začiatok jari sa vždy ľuďom spája aj s veľkým jarným upratovaním, ktorého cieľom je skrášliť a upraviť si vlastné okolie.V Obci Makov jarné upratovanie spájame s celosvetovou akciou „Deň Zeme“, ktorý v tomto roku pripadá na nedeľu 22.04.2018. Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.

Štvrtkové popoludnie v pastoračnom centre

Deti s pánom farárom Marekom Kotlárikom

 

Vo štvrtok 12.apríla pripravila teta knihovníčka pre deti prekvapenie. Stretnutie detí školského klubu sa konalo v pastoračnom centre našej farnosti, a hostiteľom bol pán farár Mgr. Marek Kotlárik. Dôvodom návštevy bola okrem besedy aj farská knižnica. Deti pána farára dôkladne vyspovedali a dozvedeli sa o ňom mnoho zaujímavých informácii, dokonca zistili že najradšej si pochutná na bryndzových haluškách. Spoločne  sa všetci naučili a zahrali novú hru na zvony a prečítali s úryvok z detskej biblie.

Návšteva MŠ Horný Kelčov


Deti z Mš Horný Kelčov

Deti sa radi vzdelávajú, rozširujú svoje vedomosti a získavajú nové znalosti. Knižnica je ideálnym miestom, kde si môžu vybrať naozaj zo širokého spektra informácii. Keďže v súčasnej dobe prebieha rekonštrukcia DK čo čiastočne obmedzuje činnosť knižnice, rozhodla sa pani knihovníčka ponúknuť deťom novú alternatívu. Štvrtky v knižnici trávia spoločne na zaujímavých miestach so zaujímavými ľuďmi pri zaujímavej činnosti a vždy so zaujímavou knihou v ruke. 

Oznámenie o zaniknutí mandátu poslanca OZ v Makove


znak

O Z N Á M E N I E  o zániku poslanca a o nastúpení náhradníka na zaniknutý mandát poslanca  Obecného zastupiteľstva v Makove

Starosta obce Makov oznamuje, že s účinnosťou od 3. apríla 2018 zanikol mandát poslanca Obecného zastupiteľstva v Makove p. Rastislavovi Gajdošovi podľa § 25, ods. 2 c) zákona č. 369/1990 Zb., keď na zasadnutí Obecného zastupiteľstva konaného dňa 3. apríla 2018 sa ústne vzdal mandátu poslanca Obecného zastupiteľstva obce Makov, ktoré vzdania sa obecné zastupiteľstvo bralo na vedomie v uznesení č. 29/2018 zo dňa 03.04.2018.