Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Moja obec mojim objektívnom - fotosúťaž

fotakObecná knižnica v Makove vyhlasuje fotosúťaž pre žiakov makovskej základnej školy Moja obec mojim objektívnom.Súťaž prebieha v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom ( alebo zrkadlovkou) a fotografia mobilným telefónom. Fotografie sa musia vzťahovať na obec Makov. Znamená to teda že musia byť zhotovené v katastri obce.

Témy : Príroda, Emócie, Tradície, Stavby

Opatrenia a základné požiadavky na zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi

poziare02

 
Vzhľadom  k  rýchlemu nástupu teplých a jarných dní  a   nárastu  požiarov  súvisiacich  s  vypaľovaním  suchej  trávy   Okresné  riaditeľstvo  Hasičského  a  záchranného  zboru  v  Čadci  Vás  upozorňuje   na dôsledné zabezpečenie  ochrany lesov (ako aj trávnatých porastov, verejných priestranstiev  a prírodného prostredia) pred požiarmi. Zo strany  obce. je nutné  realizovať nasledovné  opatrenia:

Návšteva regionálnej knižnice v Karvinej

IMG 20180321 170845

 

 

V stredu 21.3. 2018 v rámci marca mesiaca knihy vycestovala knihovníčka Helena Pajerová spoločne s vedúcou FS Makovníček  Mgr. Jankou Petrovičovou a mladými folklóristkami reprezentovať našu obec a školu na XVI. ročník literárnej súťaže„ Popoludnie poézie“do Regionálnej knižnice v Karvinej. Organizátorom podujatia bol spolok Obec Slovákov v Karvinej a RK Karviná, s ktorými sme vďaka makovskej knižnici nadviazali družbu.

Krádež dreva v obecnom lese

 

28951984 1046372695502625 4044957056426311680 n

 

Na parcele,kde je výhradným vlastníkom obec Makov,došlo ešte koncom roka 2017 k výrubu a odcudzeniu väčšieho množstva drevnej hmoty. Na základe tejto skutočnosti obec Makov dala vypracovať „Znalecký posudok“ vo veci určenia objemu a hodnoty vyťaženej guľatiny na tejto parcele.  Podľa znaleckého posudku bolo bez vedomia a súhlasu obce Makov vyťažených 116,12 m3 drevnej hmoty dreviny vo výške minimálne 9522,68 € s DPH.