Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Články

Obecná knižnica

Adresa: 

Obecná knižnica Makov
Makov 59 
023 56 Makov

Telefón: 0911 772066   E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Obecná knižnica - poskytuje  knižnično výpožičné služby, služby MVS. Výpožičky rôznych knižných titulov a časopisov.  K dispozícii je študovňa, kopírovacie služby, verejný internet.

Knihovníčka : Helena Pajerová

Lampiónový sprievod

kubko1

 

 

 

V stredu  16.11.2016 sa uskutočnil tradičný Lampiónový sprievod, ktorý už niekoľko rokov pravidelne organizuje Neinvestičný fond Makové zrnká a Obecná knižnica Makov. Táto mimoškolská akcia  sa tešila veľkému záujmu zo strany detí, ale i rodičov. Takmer 70 účastníkov sprievodu sa krátko pred zotmením stretlo pred domom kultúry,

Veľkonočná výstava v Makove 20.3.2016

998850 973661332725689 4599353510278546326 n

 

 

Snahou obce je  okrem iného  ponúkať občanom  stále nové,zaujímavé a kvalitné kultúrno- spoločenské podujatia. Práve preto sme sa rozhodli tohto roku zorganizovať po prvýkrát Veľkonočnú výstavu. Chceli sme ich inšpirovať , ale i priblížiť im naše tradície, ktoré majú korene v ľudovom umení a zručnosti.

Beseda s Máriou Ďuranovou


beseda duranova1

V rámci marca mesiaca knihy pripravila  Obecná knižnica v Makove pre svojich čitateľov niekoľko zaujímavých podujatí. Jedným z nich bola aj autorská beseda so slovenskou spisovateľkou Máriou Ďuranovou, ktorá sa konala 8. marca 2016  v sobášnej miestnosti obecného úradu. Hneď v úvode besedy čakalo na prítomných milé prekvapenie.

Beseda s Romanom Bratom

 DSample Imageňa  21.5.2014 zorganizovala obecná knižnica v Makove  pre žiakov ZŠ autorskú besedu  so spisovateľom a prekladateľom  Romanom Bratom , ktorý sa  venuje najmä písaniu diel pre deti a mládež.  Jeho tvorba oslovuje  prevažne chlapcov a dievčatá  vo veku od 7 -14 rokov.
Roman Brat je autorom a spoluautorom cca 14 detských kníh , niekoľkých rozhlasových a rozprávkových seriálov.  Uznávaný  prekladateľ má na svojom konte  vyše  20 preložených  diel  zo španielčiny do slovenského jazyka.
Beseda sa uskutočnila v priestoroch  makovskej  ZŠ . Deti si spisovateľovu  návštevu naozaj veľmi užívali. Okrem  pútavého rozprávania o svojej práci   a  súkromí , ich  zaujal a zároveň pobavil  praktickými ukážkami zo svojich kníh.  Traja odvážlivci  si tak vyskúšali hru  Rýchla ruka z knihy  Môj anjel sa vie biť a všetci  na vlastné oči videli majstrovské kúzlo  z novo pripravovanej knihy  Zlo nemá na kúzlo. Autor svoj výklad spestril  rozprávaním o  Šašavom  patuljakovi / v preklade z chorvatštiny  o pochabom  škriatkovi /,  zaklínadlami  v španielskom jazyku, či  premietaním  večerníčkovej rozprávky  O tvrdohlavom baranovi. Samotní  žiaci  sa do besedy  aktívne zapájali  svojimi otázkami. V závere p. Brat  popodpisoval  záujemcom  knihy , porozdával  autogramy a  spoločne sa s deťmi vyfotografoval.