Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Opäť skrášľovali Masaryčku

IMG 20180528 153026

 

 

Takmer dva roky ubehli od realizácie úspešného projektu Rozkvitnutá hranica pre všetkých./Vybudovanie odpočinkového miesta na ruinách starej Masarykovej chaty /. Minimálne 2x ročne sa pri udržiavaní tohto miesta  stretávajú makovskí seniori s priateľmi z Hutiska Solanec. Posledný májový pondelok prišli skrášliť „ svoju skalku  “ako ju nazývajú,  v  rekordnom počte.

Celá tridsiatka seniorov -  muži ,ženy s barlami i bez sa v plnom nasadení pustili do práce. Vyzbrojení náradím a dobrou náladou vytrhali  burinu, obkopali kríky, dosadili nové kvety a skalničky. Okoloidúci turisti so záujmom a  údivom sledovali usilovných dôchodcov.  Dokonca nechýbali ani slova uznania . Po takmer dvoch hodinách bola práca hotová a radosť  z diela  obrovská.  

 

Je úžasné sledovať, ako sa ľudia vo vyššom veku  vedia nadchnúť pre spoločný cieľ. Napriek zdravotným problémom a iným ťažkostiam dokážu  aktívne žiť, nadväzujú nové priateľstvá a  tešia sa zo spoločne strávených chvíľ. Kiež by sa ich entuziazmus vlial do žíl aj mladej generácii.