Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Kultúrno spoločenské a športové podujatia

Športovo- gulášová hodová sobota 2.júl 2016

V sobotu 2.7. 2016 sa v areáli multifunkčného ihriska Makov Čierne konal 22. ročník súťaže v minifutbale O putovný pohár starostu obce. V tomto roku sa prihlásili iba tri mužstvá : FC Rumík Melocík, Vysockí kladivári a Čierne. Vítazom putovného pohára sa opäť ako v minulom roku stalo mužstvo FC Rumík Melocík.Na druhej priečke skončili chlapci z Čierneho a tretie miesto vybojovali mladí vysočania.

Deň Zeme

dzPočas celého týždňa od 18. apríla 2016 sa obyvatelia obce Makov snažili skrášliť svoje okolie, vyčistiť aspoň kúsok svojej dedinky od odpadkov. V stredu 20. apríla čistili miestnu komunikáciu a potôčik v časti obce Potok členovia ZO SZŤPaZPCCH Makov. Piatok 22. apríla bol tým hlavným dňom „Dňom Zeme“.

Divadlo KOS z Veľkých Karlovíc

divadelný súbor KOS

 

Skvelou veselohrou s názvom Starostom za zásluhy sa predstavili v nedeľu 10. apríla 2016 v DK Makov divadelní ochotníci KOS z Velkých Karlovíc. Satirická hra s nádychom paródie pojednávala o voľbe starostu v mestečku, kde okrem zásluh hrali úlohu intrigy a ľudská hlúposť. Diváci sa úžasne bavili a záverečný aplauz bol poďakovaním pre účinkujúcich za  príjemne strávený večer.  

 

 

Hokejový turnaj "O pohár ZŠ Makov"

hokej sobota

 

 

V sobotu 23.01.2016 sa na klzisku v areáli ZŚ a Mš Makov konal hokejový turnaj "O pohár ZŠ Makov". Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá: 1. Hlemyždi, 2. Revolučná, 3. Stará fara, 4. Renegades. Najlepším hráčom sa stal Stanislav Soško z družstva Stará fara, ktorý dal 6 gólov.

Novoročný pingpongový turnaj

 

pp01

 

Obec Makov spoločne so ZŠ v Makove zorganizovala  2. januára 2016 nultý ročník turnaja v stolnom tenise. Starostovský pingpongový  turnaj, ako ho nazvali organizátori prilákal záujemcov nie len z Makova. Turnaj prebiehal v troch kategóriách a  zúčastnilo sa ho 30 súťažiacich.

Vianočný jarmok 13. 12. 2015

 

jarmoktop

 

V nedeľu 13. decembra 2015 sme už po ôsmykrát spríjemnili našim makovanom i širšej verejnosti obdobie adventu. Vianočný jarmok  sa radí sa medzi najpríťažlivejšie a najnavštevovanejšie  podujatia v roku a je súčasťou Makovských Vianoc.Paralelne  s jarmokom prebiehal sprievodný program,  v ktorom účinkoval FS Karlovianek (ČR), 

 

Stretnutie s Mikulášom a Snehulienkou

mikulas

 

Obec Makov v nedeľu 6. decembra 2015 pripravila milé prekvapenie pre všetky makovské deti, rodičov i prarodičov. Práve v deň sv. Mikuláš boli všetci obdarovaní pekným mikulášskym darčekom v podobe divadielka o Snehulienke. Zavítal medzi nich dokonca aj naozajstný sv. Mikuláš, anjel a čert.