Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Fotogaléria


Nadaní mladí futbalisti

 

13814516 720685714737993 981098261 n

 

V rámci tohtoročných Petro - Pavlovských hodov Obec Makov ocenila starších (nar. v roku 2001 a mladší) a mladších žiakov( nar. v roku 2003 a ml.) ŠK Javorník, ktorí v súťažnom ročníku 2015/2016 nestratili ani v jednom zápase ani bod, čiže všetky vyhrali. Zásluhu na tomto úspechu majú okrem trénerov Mgr. S. Olšovského a Bc. Petra Kubinca

Hodová nedeľa 3.júl 2016


Petro-Pavlovské hody sa i v tomto roku niesli v duchu kresťanských tradícii a vzájomného stretnutia rodín a priateľov. Napriek mrholeniu a chladnejšiemu počasiu, ktoré panovalo zrána, priniesla hodová nedeľa opäť bohatý program. Okrem ľudových remeselníkov sa už tradične v šikovnosti predstavili pri varení makových šúľancov členky FS Makovský prameň a zväzu dôchodcov.

Športovo- gulášová hodová sobota 2.júl 2016

V sobotu 2.7. 2016 sa v areáli multifunkčného ihriska Makov Čierne konal 22. ročník súťaže v minifutbale O putovný pohár starostu obce. V tomto roku sa prihlásili iba tri mužstvá : FC Rumík Melocík, Vysockí kladivári a Čierne. Vítazom putovného pohára sa opäť ako v minulom roku stalo mužstvo FC Rumík Melocík.Na druhej priečke skončili chlapci z Čierneho a tretie miesto vybojovali mladí vysočania.

FITMAK - nové fitnescentrum v Makove

logo fitmak

 

Makové zrnká pri svojom 10. výročí predstavili svoje budúce plány a ďalšie ciele, ktoré si dávajú a chcú ich v blízkom čase naplniť. Jedným z takýchto cieľov bolo aj zriadenie posilňovne, alebo fitnescentra pre mládež v Makove. Rozhodnutie vzniklo na podnet samotnej mládeže, aby mali kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas a rozvíjať športové aktivity. Podarilo sa!

Novoročný pingpongový turnaj

 

pp01

 

Obec Makov spoločne so ZŠ v Makove zorganizovala  2. januára 2016 nultý ročník turnaja v stolnom tenise. Starostovský pingpongový  turnaj, ako ho nazvali organizátori prilákal záujemcov nie len z Makova. Turnaj prebiehal v troch kategóriách a  zúčastnilo sa ho 30 súťažiacich.

Vianočný jarmok 13. 12. 2015

 

jarmoktop

 

V nedeľu 13. decembra 2015 sme už po ôsmykrát spríjemnili našim makovanom i širšej verejnosti obdobie adventu. Vianočný jarmok  sa radí sa medzi najpríťažlivejšie a najnavštevovanejšie  podujatia v roku a je súčasťou Makovských Vianoc.Paralelne  s jarmokom prebiehal sprievodný program,  v ktorom účinkoval FS Karlovianek (ČR), 

 

Stretnutie s Mikulášom a Snehulienkou

mikulas

 

Obec Makov v nedeľu 6. decembra 2015 pripravila milé prekvapenie pre všetky makovské deti, rodičov i prarodičov. Práve v deň sv. Mikuláš boli všetci obdarovaní pekným mikulášskym darčekom v podobe divadielka o Snehulienke. Zavítal medzi nich dokonca aj naozajstný sv. Mikuláš, anjel a čert.