Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Deň Zeme

dzPočas celého týždňa od 18. apríla 2016 sa obyvatelia obce Makov snažili skrášliť svoje okolie, vyčistiť aspoň kúsok svojej dedinky od odpadkov. V stredu 20. apríla čistili miestnu komunikáciu a potôčik v časti obce Potok členovia ZO SZŤPaZPCCH Makov. Piatok 22. apríla bol tým hlavným dňom „Dňom Zeme“.

Slávik Kysúc 2016 priletel z Makova

 

 

slavikkysuc1

 

 

V piatok 18. marca sa sólisti súboru zúčastnili okresného kola postupovej súťaže detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov zaoberajúcich sa interpretáciou hudobného folklóru.

Divadlo KOS z Veľkých Karlovíc

divadelný súbor KOS

 

Skvelou veselohrou s názvom Starostom za zásluhy sa predstavili v nedeľu 10. apríla 2016 v DK Makov divadelní ochotníci KOS z Velkých Karlovíc. Satirická hra s nádychom paródie pojednávala o voľbe starostu v mestečku, kde okrem zásluh hrali úlohu intrigy a ľudská hlúposť. Diváci sa úžasne bavili a záverečný aplauz bol poďakovaním pre účinkujúcich za  príjemne strávený večer.  

 

 

Veľkonočná výstava v Makove 20.3.2016

998850 973661332725689 4599353510278546326 n

 

 

Snahou obce je  okrem iného  ponúkať občanom  stále nové,zaujímavé a kvalitné kultúrno- spoločenské podujatia. Práve preto sme sa rozhodli tohto roku zorganizovať po prvýkrát Veľkonočnú výstavu. Chceli sme ich inšpirovať , ale i priblížiť im naše tradície, ktoré majú korene v ľudovom umení a zručnosti.

Makovská kvapka krvi

 

DSC 0702

 

V piatok 11.3. sa 13 Makovčanov zúčastnilo Makovskej kvapky krvi. S odhodlaním a dobrou náladou sa vybrali pomôcť druhým – darovať najvzácnejšiu tekutinu - krv.  Na prvom mieste stála pomoc druhým, tesne za ňou spolupatričnosť a súdržnosť darcov. Veľmi príjemná a veselá atmosféra, ktorá medzi nimi panovala, sa zavŕšila spoločným 

Beseda s Máriou Ďuranovou


beseda duranova1

V rámci marca mesiaca knihy pripravila  Obecná knižnica v Makove pre svojich čitateľov niekoľko zaujímavých podujatí. Jedným z nich bola aj autorská beseda so slovenskou spisovateľkou Máriou Ďuranovou, ktorá sa konala 8. marca 2016  v sobášnej miestnosti obecného úradu. Hneď v úvode besedy čakalo na prítomných milé prekvapenie.

Päťdesiate výročie svadby manželov Polákových

poliakovci

 

„ Keď rátate údery, čo odbíjajú čas,
  Keď celkom bez lístia vidíte malé stromy rásť,
 To je Váš život, to ste Vy.
  A život sú aj deti a deti Vaše dielo.“

O zlate sa zvykne hovoriť, že je najvzácnejším kovom. Zlaté šperky považujeme za skvosty a osobitne si ich chránime. Prežiť v manželskom zväzku 50 rokov, je nielen krásnym vzájomným darom dvoch milujúcich sa ľudí. Je to zároveň vyjadrenie úžasnej zodpovednosti k hodnotám života a rodiny.