Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Kultúrno spoločenské a športové podujatia

Stretnutie s Mikulášom a Snehulienkou

mikulas

 

Obec Makov v nedeľu 6. decembra 2015 pripravila milé prekvapenie pre všetky makovské deti, rodičov i prarodičov. Práve v deň sv. Mikuláš boli všetci obdarovaní pekným mikulášskym darčekom v podobe divadielka o Snehulienke. Zavítal medzi nich dokonca aj naozajstný sv. Mikuláš, anjel a čert.

Tour de Makov - Detské cyklistické preteky 1. ročník

cyklista

V sobotu 17. októbra sa v Makove konali cyklistické preteky a nie jedny, ale hneď dvoje. Dopoludnie patrilo malým cyklistom a cyklistkám s príznačným názvom Tour de Makov a popoludnie zasa veľkým priaznivcom cyklistiky, ktorí si zmerali svoje sily v časovej vrcholovke z Makova- Kopanice na Kasárne. Túto skvelú myšlienku dostal sám starosta obce Makov p. Martin Pavlík.

Turistický pochod Javorníckym hrebeňom

 

 

kohutka

 

 

Obec Makov  zorganizovala počas týchto  prázdnin už druhú voľnočasovú aktivitu pre rodičov a deti. Vo štvrtok 30.7.2015  sa 14 nadšencov turistiky zúčastnilo turistického pochodu Javorníckym hrebeňom.Výšľap začal na českej strane u  hotela Kohútka cez Portáš , Malý Javorník , Stratenec, Veľký Javorník na Kasárne, cez Butorky, Greguše až do Makova. 

Televíkend v Makove - reportáž už čoskoro na vašich obrazovkách

                          

P1120666

                           

Nalaďte si prvý augustový víkend svoje televízne prijímače na dvojku a môžete sledovať reportáž z nakrúcania jedneho z dielov Televíkendu - inšpirovaného Slovenskom. S kamerou a štábom RTVS sme v júni tohto roku navštívili náš Brest u Papaji, prameň rieky Kysuca ,Veľký Javorník a Kasárne.

Slávnostné zasadnutie OZ pri príležitosti 120. výročia vzniku obce

 

fotografia zo slávnostného zasadania OZ

 

26.6 .2015 sa v  obradnej sieni obecného úradu v Makove konalo  slávnostné obecné zastupiteľstvo, ktoré malo za  cieľ pripomenúť si 120. výročie vzniku Politickej obce Makov. Toto významné výročie sme oslávili v rámci nášho makovského sviatku Petro-Pavlovských hodov.Okrem poslancov OZ, zamestnancov. obce prijali účasť aj vzácni hostia:

Deň matiek v Makove 2015

denmatiek2015

 

 

Dňa 10.5.2015 sme si spoločne v DK v Makove pripomenuli  s našimi mamičkami a babičkami ich krásny sviatok. Pekný program v podaní detí z našej MŠ a ZŠ pohladil srdce každej matke. V závere slávnostného nedeľného popoludnia v krátkom  prihovore  starosta Martin Pavlík vyzdvihol poslanie matky. Poďakoval im za nehu, starostlivosť, opateru, nekonečnú trepezlivosť i obetavosť a najmä vrúcnu lásku, ktorou obdarúvajú svojich najbližších.  Prezentácia z podujatia TU

Májové podujatia

Kúzelnícka šou                                                                                                       

 

Dňa 19.5.2015 o 18.00 hod.zavítalo do DK Makov so svojim programom  kúzelnícke duo MAGIC SHOW MARION. Podujatie sa tešilo veľkému záujmu zo strany detí ale i dospelých.  Takmer  plné hľadisko videlo okrem zaujímavých trikov a kúziel so zvieratkami aj najmenšiu opičku na Slovensku a klokana Jackieho.  Príjemnú atmosféru dokresľovali aj parádne svetelné efekty. Všetci ktorí zavítali na toto milé  vystúpenie ,  hlavne tí najmenší odchádzali domov s peknými zážitkami a dobrou náladou. Fotografie z podujatia Magic show Marion

 

 

 

 denmatiek2015

Dňa 10.5.2015 sme si spoločne v DK v Makove pripomenuli  s našimi mamičkami a babičkami ich krásny sviatok. Pekný program v podaní detí z našej MŠ a ZŠ pohladil srdce každej matke. V závere slávnostného nedeľného popoludnia v krátkom  prihovore  starosta Martin Pavlík vyzdvihol poslanie matky. Poďakoval im za nehu, starostlivosť, opateru, nekonečnú trepezlivosť i obetavosť a najmä vrúcnu lásku, ktorou obdarúvajú svojich najbližších.  

 Prezentácia z podujatia TU