Makov

Oficiálne stránky obce

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Život v ZPS

Muzikoterapia " Vystúpenie DFS Makovníček" - 10. 5. 2018

Muzikoterapia je liečba zvukom a hudbou. Je to liečebná metóda, ktorá sa pokúša pomocou hudby priaznivo ovplyvniť psychický aj fyzický stav človeka. Hudba ovplyvňuje srdcový rytmus, krvný tlak, činnosť pľúc, dýchanie , motoriku. Na uvedenom základe dňa 10. 05. 2018 prišli potešiť našich klientov deti z DFS Makovníček. Klienti si zaspievali , zabavili sa pri krásnom speve a tanci detí z DFS Makovníček.

Voľnočasová aktivita " Posedenie v altánku pri kávičke" 23. 4. 2018

Dňa 23. 04. si klienti ZpS Makov spestrili deň posedením v altánku pri kavičke. Personál ZpS Makov sa rozprával s klientami o ich bývalej práci, ich záľubách , domove a rodine. Počasie bolo krásne tak si to klienti užili .Potom nadýchaní čerstvého horského vzduchu si išli dať poobedného šlofíka.

Deň Zeme - 20. 4. 2018

Pracovnej terapie - jarného upratovania v Obci Makov, osada Čierne sa dňa 20. 04. 2018 zúčastili aj klienti ZpS Makov. Klienti upratovali okolie obce ( zbieranie odpadkov do igelitových vriec pod dohľadom sociálnej pracovníčky a hlavnej sestry ZpS Makov), okolie hlavnej cesty, okolie rieky Kysuce.

Oslava životného jubilea našej klientky p. Moravčíkovej 1. 3. 2018

V živote každého z nás sú chvíle jedinečné a neopakovateľné. Takou neopakovateľnou chvíľou v živote človeka je určite oslava narodenín. Ak sa jedná o okrúhle životné jubileum je to chvíľa o to viac výnimočnejšia. Dňa 1. marca oslávila krásne životné jubileum naša klientka pani Zdenka Moravčíková.